Lerum.se använder kakor, cookies. Du som besöker en webbplats som använder kakor måste enligt lag få information om att webbplatsen innehåller kakor, vad de används till och hur du kan välja bort dem.
När en webbläsare hämtar sidor från en webbplats kommer inte webbplatsen ihåg att den nyss haft kontakt med samma webbläsare. En kaka används för att spara information mellan besöken så att webbplatsen kan känna igen en återkommande besökare.
Varje hämtning är ett separat besök. En kaka kan exempelvis innehålla information om inloggning eller inställningar på webbplatsen.
Lerums gymnasiums fysiska öppet hus ställs in. Du är istället välkommen att besöka oss på ett digitalt öppet hus. Onsdagen den 19 januari 2022 klockan 18 till 19 kan du träffa oss digitalt.